Kolory

Wzornik kolorów transparentnych Teknos / GORI Industry

Ważne! Próbki kolorów powinny być traktowane wyłącznie jako poglądowe, gdyż w zależności od gatunku drewna mogą występować różnice w odcieniu kolorów. Odbiór kolorów jest zależny od typu monitora i jego ustawień. Ponadto postrzeganie kolorów zależy od warunków oświetlenia, połysku itp.

Sosna  - wzory kolorów wymalowane na drewnie sosny

PINIA

STARA SOSNA

CYPRYS

IROKO

KASZTAN

SIPO

FRAMIRE

SAPELLI

DĄB

CALVADOS

ORZECH

KEMPAS

AFROMOZJA

WIŚNIA

WENGE

ACAJOU

Meranti - wzory kolorów wymalowane na drewnie meranti

PINIA

STARA SOSNA

CYPRYS

IROKO

KASZTAN

SIPO

FRAMIRE

SAPELLI

DĄB

CALVADOS

ORZECH

KEMPAS

AFROMOZJA

WIŚNIA

WENGE

ACAJOU

Szyby

Tutaj istnieje wiele możliwości w zależności od potrzeb i preferencji.

 

CLIMAPLUS ULTRA N®

Szyba zespolona jednokomorowo o współczynniku U = 1,1 W/m2K zapewniająca dobrą ochronę przed ucieczką energii cieplnej z pomieszczenia oraz wysoką przepuszczalność światła.

Ochrona przed słońcem

Ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczeń.

Szyby z tej grupy są zazwyczaj stosowane na średnich i dużych fasadach.

Konfiguracja szyb jest uzależniona od wymaganych parametrów i koloru szkła.

 

Istnieje szeroka paleta szkieł o funkcji ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Ze względu na rodzaj szkła i proces produkcji jest ona podzielona na 3 rodziny:

  •   szkła barwione w masie PARSOL

  •   szkła refleksyjne ANTELIO, tzw twardopowłokowe. W przypadku

  tego szkła powłoka przeciwsłoneczna

  •   szkła refleksyjne COOL-LITE., tzw miękkopowłokowe.

  Powłoka zawsze jest zwrócona do wnętrza zespolenia

  (na pozycji 2 lub 3)

 

Ochrona przed hałasem

Wykorzystanie w budowie zestawu szyby laminowanej ze specjalną folią akustyczną SILENCE o najlepszych parametrach na rynku. Ochrona przed hałasem z zewnętrznych źródeł hałasu - ruch uliczny, kolejowy, lotniczy, przemysł, szkoły... Zapewnienie ciszy w miejscu przebywania w sposób bardzo istotny wpływa na komfort życia i pracy ludzi. W ogrodach zimowych i oknach dachowych szyby dźwiękochłonne wytłumiają dźwięk padających kropel deszczu.

Szyby STADIP SILENCE charakteryzują się takimi samymi właściwościami ochrony przed włamaniem i ograniczania ryzyka zranienia jak szyby laminowane STADIP o analogicznej budowie.

 

Szyby dźwiękochłonne mogą być zastosowane we wszystkich rodzajach stolarki. Użycie konkretnej szyby jest uzależnione od charakteru hałasu, który ma być wytłumiony (inną szybę stosuje się np. do wytłumienia dźwięków wolno jadącego pociągu a innych do wytłumienia odgłosów szybkiego ruchu ulicznego.

 

Na wewnętrznej pozycji ze stawu CLIMA PLUS SILENCE umieszcza się bezpieczne szkło laminowane, składające się z dwóch tafli szkła połączonych jedną lub kilkoma warstwami folii o własnościach akustycznych (PVB (A)).

 

Ze względu na rezonans pomiędzy szybami tej samej grubości w zestawie tłumienność standardowej szyby zespolonej 4/16/4 jest na gorszym poziomie niż szyby pojedynczej o grubości 4mm. Dlatego jeżeli funkcja ograniczenia hałasu jest dla nas ważna (np. mieszkamy w hałaśliwej okolicy) powinniśmy decydując się Szyby dźwiękochłonne CLIMAPLUS SILENCE tłumią dźwięki

w zakresie od 29 dB do 52 dB.

 

Ograniczenie hałasu o określona liczbę decybeli skutkuje zmiana odczucia hałasu dochodzącego zewnątrz. Zmiana współczynnika Rw nie odnosi się prostoliniowo do odczucia słuchacza. Generalnie zasada jest taka, że ograniczenie hałasu o 10 dB powoduje odczucie redukcji hałasu o połowę.

Bezpieczeństwo

CLIMAPLUS PROTECT to szyba zespolona, która w zależności od budowy zapewnia różne klasy zabezpieczenia przed włamaniem. Szyba CLIMAPLUS PROTECT ogranicza równocześnie ryzyko zranienia odłamkami szkła w przypadku jej rozbicia oraz ryzyko wypadnięcia - w przypadku rozbicia kawałki szkła są związane folią PVB, otwór pozostaje zamknięty lub jest zminimalizowany.

Ze względu na to, że standardowo szyba, która zapewnia funkcję ochronną jest grubsza od drugiej szyby w zestawie oraz zawiera folie PVB mającą pewne właściwości tłumienne CLIMAPLUS PROTECT charakteryzuje się lepszymi parametrami ochrony przed hałasem.

Produkty należące do gamy PROTECT filtrują większość promieni UV. Pozwalają one na maksymalną ochronę wszelkich elementów wyposażenia narażonych na płowienie pod wpływem promieni słonecznych (np. witryny sklepowe, za słony, dywany).

 

Szyby ze spolone CLIMA PLUS PROTECT stosowane są do szklenia elewacji, okien i zewnętrznych drzwi budynków, w przypadku gdy - ze względu na wymogi projektowe lub obowiązujące przepisy - istnieje konieczność zapewnienia ochrony mienia.

 

Zastosowania:

  •   budynki użyteczności publicznej, szkoły, przedszkola, żłobki

  itp.; pomieszczenia handlowe; 

  •   pomieszczenia handlowe;

  •   biurowce;

  •   budownictwo mieszkaniowe;

  •   budynki wymagające szczególnie wysokiego poziomu 

  bezpieczeństwa (instytucje finansowe, posterunki policji,

  instalacje wojskowe, więzienia itp.).

 

Jednym z dwóch składników zestawu jest szkło bezpieczne laminowane STADIP PROTECT. Składa się ono z dwóch lub więcej tafli szkła, między którymi umieszczono kilka warstw folii PVB (butyral poliwinylu). Folia jest wysoce odporna na rozerwanie, jedna jej warstwa posiada nominalną grubość 0,38 mm.

 

 

Szyby CLIMAPLUS PROTECT zapewniają funkcję obniżenia ryzyka włamania. Ze względu na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa jest to zestaw bardzo często wybierany przez klientów.

W zależności od budowy szyby laminowanej wchodzącej w skład szyby CLIMAPLUS PROTECT zespolenie posiada odpowiednią klasę zabezpieczenia. Definicje odpowiednich klas zabezpieczenia są zdefiniowane w normie PN-EN 356 poprzez określenie jaką próbę wytrzymałości musi przejść dana szyba, aby zyskać daną klasę. Próbę przeprowadza się przez jednokrotne lub wielokrotne uderzenie kuli stalowej o masie 4,11 kg spadającej swobodnie z określonej wysokości.

DESIGN

Główną zaletą szyby CLIMAPLUS DESIGN jest połączenie funkcji dekoracyjnej z gwarancją prywatności w łazienkach, kuchniach, klatkach schodowych czy budynkach położonych naprzeciw siebie.

Przy zachowaniu prywatności przeszklenia tego typu zapewniają jednocześnie maksymalne doświetlenie światłem naturalnym

 

Szczególnie polecana w miejscach, gdzie istnieje potrzeba zachowania prywatności:

  •   łazienki,

  •   kuchnie,

  •   klatki schodowe,

  •   budynki położone naprzeciw siebie.

  •   gabinety lekarskie

  •   restauracje

  •   zakłady przemysłowe

 

Jedno ze szkieł w zespoleniu CLIMAPLUS DESIGN jest szkłem ornamentowym DECORGLASS, laminowanym z folią matową lub foliami kolorowymi STADIP COLOR, szkłem trawionym SATINOVO, szkłem hartowanym z sitodrukiem SERALIT lub szkłem barwionym w masie PARSOL.

Szkło samoczyszczące

NASZA

OFERTA

Warstwa

Produkt

Środek konserwujący drewno

GORI 356

Podkład

GORI 615

Warstwa pośrednia

GORI 650

Warstwa nawierzchniowa

GORI 660

Zmniejszenie częstotliwości mycia okien. Ułatwienie mycia szyb - brud nie przylega tak mocno. Szybsze odparowywanie pary wodnej na szybie z zewnętrznej strony budynku. Brak śladów zastygniętych kropel deszczu na powierzchni szyby.

 

Szyba samoczyszcząca - polecana jest głównie do przeszkleń i miejsc wystawionych na bezpośrednie działanie słońca i deszczu: okna, fasady, ogrody zimowe, przeszklenia dachów. Im szyba jest mocniej nasłoneczniona i bardziej wystawiona na działanie deszczu, tym lepiej działa funkcja samooczyszczenia. Szczególnie polecana do przeszkleń w miejscach trudnodostępnych. Nie nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

 

CLIMAPLUS BIOCLEAN składa się z:

  •   tafli szkła samoczyszczącego BIOCLEAN na pozycji zewnętrznej;

  •   tafli szkła niskoemisyjnego.

  •   Tafle szkła są rozdzielone hermetyczną przestrzenią

  międzyszybową, wypełnioną specjalnym gazem

  (standardowo argonem)