Ważne informacje,

czyli o czym warto pamiętać i od czego zacząć:

Architektura

Zanim przystąpimy do realizacji budowy ogrodu zimowego, warto się zastanowić czego oczekujemy oraz w jaki sposób i do jakich celów będzie on wykorzystywany. Przede wszystkim  trzeba określić wizję architektoniczną naszej szklanej konstrukcji. Jeżeli jej nie mamy, warto zatrudnić architekta, który stworzy projekt naszego zielonego salonu, a także  określi miejsce, które miejsce będzie najbardziej odpowiednie na jego budowę.

Usytuowanie względem stron świata

Ogród zimowy zaprojektowany od strony północnej korzysta z naturalnego zacienienia, dzięki czemu nie potrzeba stosować już rolet, żaluzji, czy markizów, aby ów cień sobie zapewnić.

W ogrodzie zimowym zaprojektowanym od strony południowej mamy ciepło i słońce w ciągu całego dnia bez względu na porę.

Usytuowanie ogrodu zimowego na wschodzie lub zachodzie powoduje, że w jednej części dnia nasz ogród jest nasłoneczniony, a w innej części dnia panuje tam cień.

Fundamenty

Duża ilość szkła zastosowana do budowy ogrodu zimowego wpływa na znaczny jego ciężar, dlatego też bardzo istotna jest kwestia podłoża, czyli fundamentu ogrodu zimowego, który należy wykonać ściśle według norm budowlanych, w przeciwnym razie może dojść do przesunięcia się konstrukcji, czego następstwem mogą być uszkodzenia drewnianej konstrukcji ogrodu, lub samego szkła.

Wentylacja i ogrzewanie

W ogrodzie zimowym przez cały rok powinna być zachowana temperatura powierza od około 5 do około 34 stopni Celsjusza, dlatego też należy odpowiednio zadbać o prawidłową wentylacje stosując okna uchylne, przesuwne, uchylno-przesuwne i dobry system wentylacji, oraz ogrzewać ogród zimą poprzez zastosowanie ogrzewania podłogowego lub grzejników kanałowych, w ostateczności niskich grzejników stojących.

NASZA

OFERTA