Wreszcie wiosna! Czas myć okna!

Oczekiwana przez wszystkich wiosna nadeszła, czas na porządki i mycie okien.

Aby okna były idealnie czyste warto zastosować się do kilku prostych zasad, oto one:

1/Zadbaj o odpowiednie środki i sprzęt

- dobry, sprawdzony płyn do mycia okien. Najlepiej w butelce z rozpylaczem (np. Mister Muscle, Ajax).
- miska z ciepłą wodą, a w wodzie nieco płynu do mycia naczyń.
- porządną myjkę. Warto wypróbować czym najlepiej Ci się myje. Możesz użyć gąbki, miękkiej ściereczki (np. mikrofibry)

-  bardzo pomocnym narzędziem, które możesz kupić w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego jest ściągaczka, wykonana z mosiądzu albo stali nierdzewnej                                                                                                        - papierowe ręczniki

2/ Okien nie należy myć w pełnym słońcu w środku dnia(ze względu na szybko pojawiające się smugi, zacieki na szybie). Najłatwiej okna myje się kiedy są one jeszcze w cieniu lub w pochmurne dni.

3/ Mycie okien zawsze zaczynamy od ram. Jeżeli znajduje się tam duża ilość kurzu można rozpocząć od odkurzenia. Okienne ramy drewniane  czyścimy specjalnie do tego przeznaczonym mleczkiem czyszczącym Należy pamiętać, aby dokładnie umyć ramy wokół szyby, gdzie często zbiera się kurz i pyłki.

4/ Odpowiednia technika : myj okna od boku do boku po wewnętrznej stronie i z góry na dół na zewnątrz. Jeżeli powstaną jakieś zacieki lub smugi, będziesz wiedzieć, po której stronie się znajdują.
- Często wymieniaj płyn i wodę.

5/ Nadmiar wody z szyby usuwamy ściągaczką do okien.

Na koniec szyby wycieramy suchą ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym.(ważne, aby wycierać okno pionowo lub poziomo, nigdy okrężnymi ruchami).

I na koniec …

Powodzenia :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>